Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Cupboard 10234369



*

nr 1023 4369


CUPBOARD

around year 1900, mirror, length: 153 cm, width: 50 cm, height: 244 cm,


omkring 1900, spegel, längd: 153 cm, djup: 50 cm, höjd: 244 cm


Estimate:

3000

Sold:

SEK 5000

Auction date:

Monday Mars 7 2016
at 19:02:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/3 20:15:32 1      2.000 kr
2/3 20:22:22 1      4.200 kr
2/3 23:31:20 2      2.400 kr
2/3 23:31:20 1      2.600 kr (Robot)
2/3 23:31:55 2      2.800 kr
2/3 23:31:55 1      3.000 kr (Robot)
7/3 18:07:29 3      4.000 kr
7/3 18:07:29 1      4.200 kr (Robot)
7/3 18:07:45 3      4.600 kr
7/3 18:54:30 4      4.600 kr
7/3 18:54:30 3      4.600 kr (Robot)
7/3 18:55:23 3      Vinnande bud
7/3 18:57:44 4      4.800 kr
7/3 18:57:44 3      (budbetjänt)
7/3 18:59:37 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: skänkskåp skåp spegel
  • 7005 BOOKCASE
    11 bokstöd bokhylla, Bookworm, Ron Arad för Kartel..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:28
  • 7137 BOOKCASE
    2 sek, 1960s, skjutdörrar. Length: 100 cm, width: ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6424 CORNER CUPBOARD
    late gustavian style, vitrine. Height: 176 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:54




Ladda ner broschyr